Wysepka Andrea Levy

ISBN:

Published:

Paperback

512 pages


Description

Wysepka  by  Andrea Levy

Wysepka by Andrea Levy
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 512 pages | ISBN: | 7.60 Mb

Powieść uhonorowana najważniejszymi europejskimi nagrodami literackimi (Whitebread Award, Orange Prize, Commonwealth Prize). Losy powojennej emigracji - w tle wojna, miłość i uprzedzenia rasowe. Akcję książki przeplatają liczne retrospekcje,MorePowieść uhonorowana najważniejszymi europejskimi nagrodami literackimi (Whitebread Award, Orange Prize, Commonwealth Prize). Losy powojennej emigracji - w tle wojna, miłość i uprzedzenia rasowe. Akcję książki przeplatają liczne retrospekcje, ilustrujące przeszłość czwórki bohaterów.

Londyn, 1848. Do Anglii dociera pierwsza fala imigracji z dawnych kolonii brytyjskich. Wśród nowo przybyłych jest Gilbert Joseph, Jamajczyk, który w czasie wojny służył jako ochotnik w RAF-ie. Nie mogąc znaleźć sobie miejsca na rodzinnej wysepce, widzi swoją przyszłość w legendarnym kraju macierzystym, jakim dla większości jego rodaków jest Wielka Brytania. Wkrótce dołącza do niego świeżo zaślubiona żona, Hortense. Zatrzymują się u znajomej Gilberta z czasów wojny, Quennie Blight, od dwóch lat oczekującej na męża, Bernarda, który zaginął bez śladu zaraz po demobilizacji.

Ale Anglia znacznie mniej gościnnie wita teraz swoich dawnych żołnierzy. Wyidealizowana ojczyzna okazuje się hermetycznym, pełnym uprzedzeń rasowych miejscem, daleko odbiegającym od kraju, jaki sobie wymarzyli. Niespodziewany powrót Bernarda i ciąża ukrywana przez jego żonę komplikują wzajemne relacje między bohaterami.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Wysepka":


zdradzony.com.pl

©2009-2015 | DMCA | Contact us